Mágia a nadprirodzeno♥Všetci milovníci nadprirodzena vítajte♥

Najlepšie knihy s upírmi

Publikované 16.12.2017 v 21:53 v kategórii Upíri, prečítané: 57x

Keďže mojou ďalšou obľúbenou činnosťou je čítanie kníh tak som sa rozhodla že vám sem napíšem moje najobľúbenejšie knihy s upírmi. ♥
1. Sága Darrena Shana

Autor:
Darren Shan

Príbeh: Darren Shan odišiel zo svojho mesta a od svojej rodiny s upírom, ktorý vystupuje v Cirkuse Monsterus pod      pseudonymom pán Crepsley. Stal sa jeho učňom a pomocníkom. Je z neho polovičný upír, no nechce piť ľudskú krv, prijíma iba zvieraciu, pretože chce čo najdlhšie zostať aspoň čiastočne človekom. Podarí sa mu vyhnúť temnému osudu a zostať súčasťou sveta ľudí? Alebo prevládne tá časť z neho, ktorú si podrobil pán Crepsley?


Podľa mňa je táto knižná séria jedna z najlepších. Či už sa jedná o príbeh alebo spracovanie postáv, je proste dokonalá. Spolu je 12 kníh, bohužiaľ do slovenčiny je ich preložených iba 8.

2. Sága Lartena Hroozleyho

Autor:
Darren Shan

Príbeh:
Larten Hroozley tvrdě pracuje už od osmi let v továrně na hedvábí, kde musí spolu se svým bratrancem snášet násilnické chování předáka Traze. Když se Traz jednoho dne zase rozvzteklí a napadne Lartenova bratrance Vura, Larten se neudrží a bratrance začne bránit. Hrůzný konflikt ukončí předákova smrt. A Larten, který Traze zabil, musí urychleně zmizet. Na útěku se kvůli nepřízni počasí rozhodne schovat na hřbitově a přenocovat v kryptě. Tam narazí na záhadného Sebu Nila, který mu nabídne, aby se stal upířím pomocníkem. A protože Larten už nemá co ztratit, Sebovu nabídku přijme.

Darren shan: zrození zabijáka - sága lartena hroozleyho

Takisto jedna z najlepších kníh. Musím povedať že Darren Shan má veľmi výborné knihy. Som veľmi rada že som ho objavila, pretože kebyže nenájdem jeho knihy tak by som pravdepodobne tento blog nezaložila a o nadprirodzené bytosti by som sa nazaujímala. ♥

3. Upírske denníky

Autor:
L.J.Smith

Príbeh: Ako sa to všetko začalo. .. Ešte v časoch talianskej renesancie sa dvaja bratia Damon a Stefan Salvatorovci zaľúbili do krásnej mladej upírky, ktorá sa volala Katherine. Hoci Katherinino srdce bolo dosť veľké pre oboch chlapcov, navzájom oň súperili, aby si ho mohli privlastniť. Nekonečný boj o Katherininu náklonnosť ju nakoniec dohnal k smrti. A z dvoch bratov urobila navždy rozhádaných nezomretých upírov so zlomeným srdcom. O niekoľko storočí neskôr je Damonovi a Stefanovi súdené znova prežiť to, čo ich dohnalo k upírstvu. Znenazdania sa ocitnú v mestečku Fell's Church vo Virginii, kde sa ich cesty pretnú s Elenou Gilbertovou, krásnou a obľúbenou stredoškoláčkou, ktorá sa priam neuveriteľne podobá na Katherine.
 ..

L. j. smith: upírske denníky 1 - prebudenie

Síce som to iba pred nedávnou začala čítať ale spolužiačky mi hovorili že je to dosť dobré.
 
4. Originální upíří deníky - Hrabě Dracula

Autor:
Neuvedený

Príbeh: Tento deník, sepsaný vlastní rukou, je výtahem z minulosti a přítomnosti hraběte Vlada Draculy. Svolil s jeho vydáním v reakci na současné mediální šílenství kolem všeho upírského a nemrtvého. Tyto banální kratochvíle jsou jen mdlými můrami třepotajícími se v polostínu Vladovy temné hvězdy.

neuvedený: originální upíří deníky - hrabě dracula

Veľmi zaujímavá knižka, podaná vtipným spôsobom.


Ak ma ešte dáke knižky napadnú napíšem ich sem, zatiaľ vám budu stačiť tieto 4 knihy :)  

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?